LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Policia italiane “fundos” trafikantin shqiptar/ Çfarë i gjetën në shtëpi

24 Qershor 2022, 18:30, Kronika CNA
Policia italiane “fundos” trafikantin shqiptar/ Çfarë i
Foto ilustruese

Policia shqiptare ka vënë në pranga një 32-vjeçar shqiptar që është kapur me kokainë, në provincën e Macerata-s.

Autoritetet e shtetit fqinj pikasën shqiptarin teksa po bënte gati për shpërndarje drogën në makinë.

Mediat raportojnë se gjatë kontrollit atij iu gjetën 9 pako kokainë, ndërsa në banesë pajisje për paketimin e drogës dhe 3300 euro cash, që dyshohen se vijnë nga aktiviteti i kokainës.

Tashmë ndaj të riut rëndon akuza e posedimit dhe trafikimit të drogës dhe pritet që të dëbohet nga shteti fqinj./ B.A.- CNA.al

Lajmet e fundit nga