LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Tenton t’ia mbathë nga policia/ Kapet i riu në Korçë

26 Qershor 2022, 12:51, Kronika CNA
Tenton t’ia mbathë nga policia/ Kapet i riu në Korçë
Foto ilustruese

Operacioni policor i koduar “Perimetri” vijon. Së fundi në pranga është vënë i riu me inicialet E.Xh, 21 vjeç, banues në Korçë.

Ky shtetas është kapur nga policia duke transportuar emigrantë të paligjshëm. Nga verifikimet e kryera rezulton se shtetasi i mësipërm, porsa ka konstatuar në largësi shërbimet e postbllokut të policisë, në aksin rrugor Maliq-Lozhan, në afërsi të vendit të quajtur "Tyrbja e Goçës", me qëllim që të shmangte përgjegjësinë penale, ka zbritur nga automjeti tip "Benz" që ai drejtonte, 5 emigrantë të paligjshëm, të cilët i kishte orientuar si të shmangnin postbllokun policor, në mënyrë që t'i merrte sërish më pas në mjetin e tij, për t'i transportuar kundrejt shpërblimit, në drejtim të Tiranës.

“Specialistët për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme dhe Narkotikëve në DVP Korçë, në bashkëpunim me shërbimet e Komisariatit të Policisë Maliq, në vijim të operacionit policor 'Perimetri', kanë goditur një tjetër rast të aktivitetit kriminal në fushën e dhënies së ndihmës shtetasve të huaj për kalim të paligjshëm të kufirit, kundrejt shpërblimit. Si rezultat u bë kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasit E. Xh., 21 vjeç, banues në Korçë.

Nga verifikimet e kreyera rezulton se shtetasi i mësipërm, porsa ka konstatuar në largësi shërbimet e postbllokut të policisë, në aksin rrugor Maliq-Lozhan, në afërsi të vendit të quajtur 'Tyrbja e Goçës', me qëllim që të shmangte përgjegjësinë penale, ka zbritur nga automjeti tip 'Benz' që ai drejtonte, 5 emigrantë të paligjshëm, të cilët i kishte orientuar si të shmangnin postbllokun policor, në mënyrë që t'i merrte sërish më pas në mjetin e tij, për t'i transportuar kundrejt shpërblimit, në drejtim të Tiranës.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan mjeti tip 'Benz', tre aparate celulari dhe një sasi në vlera të ndryshme monetare”, njofton policia./ CNA.al

Lajmet e fundit nga