LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Toyota" përplas dy fëmijë në Tepelenë/ Të miturit, jashtë rrezikut për jetën

26 Qershor 2022, 21:11, Kronika CNA
"Toyota" përplas dy fëmijë në Tepelenë/
Foto ilustruese

Një aksident ka ndodhur rreth orës 20:15, në rrugën "Bilbilenjtë", në lagjen "Mustafa Matohiti" të Tepelenës.

Blutë bëjnë me dije se shtetasi me iniciale A.B., banues në Tepelenë, duke drejtuar automjetin tip "Toyota", ka përplasur 2 fëmijë.

Si pasojë kanë mbetur të plagosur të dy fëmijët, të cilët u transportuan në spital, për të marrë ndihmën mjekësore dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Drejtuesi i automjetit u shoqërua në ambientet e Komisariatit të Policisë Tepelenë për të kryer procedurat e mëtejshme.

Ndërkohë, në vendngjarje ndodhet grupi hetimor dhe po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga