LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Makina përplas dy fëmijë të mitur në Tepelenë/ Arrestohet shoferi

27 Qershor 2022, 09:18, Kronika CNA
Makina përplas dy fëmijë të mitur në Tepelenë/
Foto ilustruese

Një aksident është shënuar ditën e sotme në Tepelenë. Policia bën me dije se një 48-vjeçar, duke drejtuar mjetin tip "Toyota", ka përplasur dy fëmijë të mitur.

Si pasojë, të miturit janë dëruar në spital për të marrë ndihmën mjekësore, ndërsa ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

“Gjirokastër

Specialistët e Seksionit e Trafikut Interurban dhe Urban arrestuan në flagrancë shtetasin A. B., 46 vjeç, banues në Tepelenë.

Shtetasi i mësipërm u arrestua pasi në lagjen 'Mustafa Matohiti', Tepelenë, duke drejtuar automjetin tip 'Toyota' ka përplasur dy fëmijë, të cilët ndodhen në spital, jashtë rrezikut për jetën.

Materialet në ngarkim të shtetasit A. B. i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër për veprën penale "Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor”, thuhet në njoftimin e policisë./CNA.al

Lajmet e fundit nga