LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Video-Tragjike/ Makina përfundoi në lumë, humb jetën nëna dhe fëmija 6 vjeç

27 Qershor 2022, 14:50, Kronika CNA

 

Video-Tragjike/ Makina përfundoi në lumë, humb jetën

Aksidenti i ndodhur sot në Berat ka regjistruar një bilanc tragjik. Shtetasja K. Xh teksa ka qenë duke drejtuar mjetin, ka rënë në lumin Osum, ku si pasojë ka humbur jetën së bashku me fëmijën 6 vjeç. 

Ngjarja e rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në orën 14:00. 

"Rreth orës 14:00, në rrugën urbane "Antipatrea", pranë vendit të quajtur “Ura e re”, shtetasja K. Xh., duke drejtuar mjetin tip “Benz" ka humbur kontrollin dhe ka rënë në lumë.

Për pasojë kanë humbur jetën drejtuesja e mjetit dhe fëmija i saj rreth 6 vjeç.

Grupi hetimor në vendngjarje po kryen veprimet për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit", njofton policia.

Lajmet e fundit nga