LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Aksident masiv në Lezhë/ Plagosen tre persona, dy prej tyre në gjendje të rëndë

27 Qershor 2022, 17:50, Kronika CNA
Aksident masiv në Lezhë/ Plagosen tre persona, dy prej tyre në
Foto nga vendngjarja

Një aksident masiv është regjistruar pasditen e sotme në afërsi të fshatit Markatomaj, në aksin Lezhë-Laç.

Mësohet se në aksident janë përfshirë dy makina dhe një furgon mallrash, ndërsa si pasojë kanë mbetur të plagosur tre persona.

Raportohet se dy prej tyre janë në gjendje të rëndë, ndërsa janë dërguar menjëherë drejt spitalit për të marrë ndihmë mjekësore.

Nga informacionet paraprake, ende nuk bëhen me dije shkaqet e përplasjes, por policia ndodhet në vendngjarje dhe pritet të hedhë më shumë dritë mbi rrethanat e aksidentit./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga