LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

E zbulon Anila Hoxha/ Kokaina përdoret njësoj si hashashi në Shqipëri

27 Qershor 2022, 16:21, Kronika CNA
E zbulon Anila Hoxha/ Kokaina përdoret njësoj si hashashi në
Gazetarja Anila Hoxha

Gazetarja Anila Hoxha ka folur sot për trafikun e drogës nga bandat shqiptare, brenda dhe jashtë vendit.

Hoxha tha se nga një studim që ka bërë kohët e fundit, ka rezultuar se në Shqipëri kokaina përdoret njësoj si hashashi, ndërsa theksoi se ekziston edhe përdorimi i ekstazisë.

“Me raste konkrete rezultoi që kokaina përdorej njësoj si hashashi, ashtu sikurse ekziston edhe një fenomen tjetër, ekstazia. Kokaina ishte një fenomen surprizues”, u shpreh ajo.

Teksa u ndal te bandat që operojnë jashtë vendit, gazetarja deklaroi në ermisionin “Top Talk” se shqiptarët nuk mund t’i quajmë zotërues të trafikut të drogës.

“Emrat e trafikantëve të cilët përmenden publikisht, tregon se shqiptarët kanë ndryshuar në mënyrën e përfshirjes në krimin e organizuar.

Ka elementë të rrezikshëm, por ne nuk mund t’i quajmë zotërues të trafikut të drogës. Referuar të dhënave, Shqipëria është një pikë tranziti e fortë, por pikë tranziti e konfirmuar”, nënvizoi Anila Hoxha./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga