LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kërkoi rezolutë për agresionin rus/ Berisha, për Ramën: Lejoi me qindra vrasës të vinin në Shqipëri

14 Shtator 2023, 14:09, Aktualitet CNA

Kërkoi rezolutë për agresionin rus/ Berisha, për Ramën:

Ish-kryeministri Sali Berisha nga salla e Kuvendit kërkoi që të ketë një rezolutë të qartë për agresionin rus në Ukrainë.

Berisha u shpreh se Rama fillimisht nuk guxoi të vendosë bllokimin e turistëve rus në Shqipëri dhe këtu erdhën me qindra vrasës të grave dhe të fëmijëve ukrainas.

Qëndrimet e Edi Ramës duket se shkojnë në lidhje të forta familjare me Rusinë, tha Berisha.  

“Të diskutosh këtu një çështje kaq të rëndësishme pa praninë e njeriut, i cili qëndroi ambig në qëndrimet e tij, është e pandershme dhe e padrejtë. Është e qartë se Rama fillimisht nuk guxoi të vendosë bllokimin e turistëve rus në Shqipëri dhe këtu erdhën me qindra vrasës të grave dhe të fëmijëve ukrainas. Edi Rama duhej të ishte këtu sot sepse ndoqi deri në fillim të këtij viti projektet e serbomadhnisë. Edi Rama prodhoi projekte të serbomadhnisë si Ballkani i Hapur ndaj duhet një rezolutë me qëndrime të qarta të Shqipërisë ndaj agresionit barbar rus ndaj një vendi të lirë. Duhet një rezolutë. Qëndrimet e Edi Ramës duket se shkojnë në lidhje të forta familjare me Rusinë.”/ CNA

Lajmet e fundit nga