LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Momentet pikante përmes fotove/ Ministret e reja të Ramës ia “plasin” muhabetit në Kuvend, Basha i rrethuar nga “petritët” e tij

14 Shtator 2023, 10:57, Aktualitet CNA
Momentet pikante përmes fotove/ Ministret e reja të Ramës ia
Pamje nga Kuvendi

Në seancën e sotme parlamentare janë votuar dy ministrat e qeverisë Rama, Ervin Mete dhe Delina Ibrahimaj.

Po ashtu, si gjithnjë, nuk kanë munguar fërkimet dhe përplasjet që në nisje të seancës. Kreu i grupit parlamentar të PD-së, Gazment Bardhi, ka kërkuar “llogari” nga kryetarja e Kuvendit se pse nuk u lexua njoftimi i opozitës, kjo e fundit tha se e kishte cilësuar si të parëndësishëm.

Por ajo që nuk shpëton kurrë nga syri i kamerës janë pikërisht lëvizjet e deputetëve të parlamentit apo ministrave.

Dy ministret e reja, Albana Koçiu dhe Anila Denaj, duket se ia kanë “plasur” muhabetit me numrin dy të qeverisë, Belinda Balluku.

Momentet pikante përmes fotove/ Ministret e reja të Ramës ia

Nga ana tjetër, Basha duket se është rikthyer sërish në parlament i rrethuar nga "petritët" e tij. Ashtu siç shihet edhe në foto, është i shoqëruar nga besniku i tij Enkelejd Alibeaj.

Momentet pikante përmes fotove/ Ministret e reja të Ramës ia

Shihni galerinë e mëposhtme./ CNA

Lajmet e fundit nga