LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Fryhet" administrata e Kuvendit, mbi 450 punonjës

13 Shtator 2023, 16:46, Aktualitet CNA

"Fryhet" administrata e Kuvendit, mbi 450 punonjës

Këshilli i Ministrave ka marrë sot një vendim për të shtuar numrin e punonjësve organikë në administratën e Kuvendit, për vitin 2023.

Në VKM thuhet se numri i punonjësve në Kuvend do të shtohet me 16 veta, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 453 punonjës.

Ndërkohë, numri rezervë i punonjësve për vitin 2023 reduktohet me 16 veta, duke e çuar numrin e përgjithshëm rezervë në 47 punonjës.

Për të zbatuar këtë vendim, ngarkohen me përgjegjësi administrata e Kuvendit dhe Ministria e Financave dhe Ekonomisë./ CNA

Lajmet e fundit nga