LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sondazh/ A besoni se Shqipëria do kualifikohet në EURO 2024 në Gjermani?

12 Shtator 2023, 20:35, Aktualitet CNA

Sondazh/ A besoni se Shqipëria do kualifikohet në EURO 2024 në

CNA ka hapur një sondazh për Europianin që do të zhvillohet në Gjermani në vitin 2024, pas hapit të madh që hodhi Shqipëria me fitoren ndaj Polonisë.

CNA pyet qytetarët nëse kanë besim se Shqipëria do kualifikohet në “EURO 2024”.

Qytetarët kanë mundësi të shprehin qëndrimin e tyre në 4 opsione të ofruara nga CNA: E sigurt, ka mundësi, nuk kualifikohet dhe nuk e di.

Aktualisht Shqipëria ka marrë komandën e Grupit E. Shqipëria kryeson renditjen me 10 pikë në 5 ndeshje, duke lënë pas Çekinë me 8 pikë që ka 1 ndeshje më pak.

Në kuotën e 8 pikëve është edhe Moldavia e vendit të tretë, ndërkohë që Polonia ka përfunduar në vendin e katërt me 6 pikë në 5 ndeshje. Tabela mbyllet nga Ishujt Faroe me 1 pikë.  

Ftojmë qytetarët të shprehin qëndrimin e tyre në sondazhin e mëposhtëm./ CNA

Poll

Lajmet e fundit nga