LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Parandalimi i ngjarjes kriminale në Vlorë, Balla: Para drejtësisë personat e dyshuar

13 Shtator 2023, 10:20, Aktualitet CNA

Parandalimi i ngjarjes kriminale në Vlorë, Balla: Para

Ministri i Brendshëm, Taulant Blla ka deklaruar se është goditur një grup kriminal në Vlorë, ku është parandaluar edhe një ngjarje e rëndë. Balla shprehet i prerë se duhet të vendosen para drejtësisë personat e dyshuar.

 

"Policia e Shtetit ka goditur një grup kriminal me rrezikshmëri të lartë, duke parandaluar kështu ngjarje të rënda kriminale dhe terrori, për shkak të përdorimit të lëndëve plasëse. Kam besim se Policia e Vlorës do të bëjë detyrën edhe në zbardhjen e ngjarjeve të tjera kriminale të reja dhe më të vjetra për vendosjen para drejtësisë të personave të dyshuar. Qytetarët presin më shumë prej nesh!", shprehet Balla. 

 

Policia e Vlorës ka mundur të ndalojë një ngjarje kriminale dhe në aksionin e saj të koduar "Knock Out 3", ka kapur në flagrancë shtetasin P. N., 51 vjeç.

51-vjeçari, banues në Lezhë, kishte fshehur 4 minat me eksploziv C4, në kroskotin e makinës që drejtonte.

 

 

Lajmet e fundit nga