LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Maldini: Ky Milan do të jetë mina me sahat në Champions

3 Nëntor 2022, 08:16, Sport CNA
Maldini: Ky Milan do të jetë mina me sahat në Champions

Milani hodhi një hap të rëndësishëm në Champions, ku pas triumfit 4-0 në shtëpi ndaj Salcburgut, arriti të siguronte një “biletë” për në fazën e 1/8-ave të Champions-it. I lumtur për këtë sukses është shprehur edhe legjenda Paolo Maldini, i cili në një invervistë të dhënë pas fitores ndaj kampionëve të Austrisë u shpreh:

“Duhet të jemi ambiciozë, jemi të lumtur. Nga sonte fillojmë të flasim për diçka serioze. Ne filluam 4 vjet më parë, ky është viti në të cilin duhet të shtrëngohemi. Duam të jemi protagonistë në Itali dhe më pas të kthehemi të kemi dimensionin europian që i ka takuar gjithmonë Milanit. Nuk është e lehtë sepse ne jemi ende larg nga pikëpamja ekonomike. Mendoj se Milani do të jetë një minë me sahat mes vazove të fazës së 1/8-ave.

Jemi të lumtur. Ky ekip është i ri, por po bëhet i pjekur. Ndoshta dy vite më parë do të kishim gëzuar më shumë dhe mendoj se kjo është një gjë shumë e mirë. Jemi të gjithë të lumtur, por jemi duke u bërë më të pjekur", u shpreh Maldini.

Lajmet e fundit nga