LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Kaloi e para në avantazh, Apolonia U19 e mbyll me Ligën e Kampioneve

2 Nëntor 2022, 17:52, Sport CNA

Kaloi e para në avantazh, Apolonia U19 e mbyll me Ligën e Kampioneve

Apolonia U19 është eliminuar sot nga UEFA Youth League, Liga e Kampioneve për të rinj, teksa është mposhtur edhe në sfidën e dytë nga Hajduk Split. Skuadra kroate kishte fituar 3-0 në Fier në duelin e parë mes dy ekipeve dhe sot ka konfirmuar superioritetin e saj duke triumfuar edhe në kthim, ndonëse fierakët u përpoqën që të bënin surprizën.

Në fakt, ishte ekipi i Apolonisë U19 që shënoi i pari, duke gjetur shpejt golin me anë të Maksutit, që në minutën e 9 të ndeshjes pas një aksioni të shpejtë në krah.

Por vendasit përfituan nga një përgjumje e mbrojtjes fierake dhe me Vrçiç barazuan shifrat kur regjistrohej minuta e 15 e duelit, duke mos u lënë kohë futbollistëve të skuadrës shqiptare që të gëzoheshin për këtë avantazh.

Dominimi i vendasve u rrit kur në minutën e 33-të ishte Begaj i cili u ndëshkua me karton të kuq për një faull si lojtar i fundit duke lënë në inferioritet numerik Apoloninë.

Gjithsesi, goli i radhës i Hajduk Split do të vinte vetëm në minutën e 73 të ndeshjes, kur Nezor me një goditje spektakolare mposhti portierin Bega.

Pak minuta më vonë erdhi edhe goli i rezultatit 3-1 me Pukstas që mbylli takimin.

Lajmet e fundit nga