LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Champions League/ 11 gola në 6 ndeshje, ja rezultatet e pjesëve të para

2 Nëntor 2022, 21:48, Sport CNA

Champions League/ 11 gola në 6 ndeshje, ja rezultatet e pjesëve

Champions League do të konfigurojë mbrëmjen e sotme panoramën komplete të 16 më të mirave të Europës. Milani luan me Salcburgun kalimin në 1/8 me Çelsin të sigurt në vendin e parë. Në tri grupet e tjera luhet për një vend në Europa League, me verdiktet pothuaj të vendosura në Champions.

Situata është e qartë për Çelsin në krye të grupit me 10 pikë. Londinezët do të presin në ndeshjen e fundit Dinamo Zagrebin, që mbyll renditjen me 4 pikë. Kroatët ëndërrojnë një vend në Europa League, por duhet të fitojnë në "Stamord Bridge" dhe të shpresojnë që Milani do të mposhtë Salcburgun. Kuqezinjtë kanë 7 pikë, por nuk rrezikojnë Çelsin për vendin e parë, të mundur në dy takimet direkte. Austriakët kanë një pikë më pak dhe me një barazim mund të sigurojnë Europa League, por jo kalimin në 1/8. .

Gjërat duken të vendosura në këtë grup. Mançester Siti është i pari dhe nuk rrezikon edhe në rast humbjeje me Kopenhagen (2). Danezët janë të fundit dhe jashtë të gjitha lojërave, edhe në rast triumfi të bujshëm. Fitorja nuk do ta ndihmonte të kalonte Seviljën për një vend në Europa League, për shkak të humbjes 3-0 në ndeshjen direkte.

Luhet për vendin e parë në grup, me PSG e Benfikën, me 11 pikë, të thirrur në çështje të fitojnë ndeshjet e fundit. Kampionët e Francës duhet të bëjnë rezultat në Torino kundër Juventusit, të eliminuar, por me objektiv kalimin në Europa League. Benfika në ndeshjen tjetër luan në Izrael kundër Makabi Haifa, që ka 3 pikë sa Juventus. Bardhezinjtë duhet të bëjnë rezultat më të mirë se izraelitët në të kundërt janë jashtë.

REZULTATET E PJESËVE TË PARA:

Champions League/ 11 gola në 6 ndeshje, ja rezultatet e pjesëve

Lajmet e fundit nga