LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Megaoperacioni i policisë/  Shkatërrohen 23 rrjete kriminale, në pranga mbi 200 shpërndarës droge

14 Shtator 2023, 11:57, Aktualitet CNA

Megaoperacioni i policisë/  Shkatërrohen 23 rrjete kriminale,

Janë shkatërruar 23 rrjete kriminale dhe kanë rënë në pranga mbi 200 shpërndarës droge falë megaoperacioni të fundit policor.

Lajmin e bëri të ditur Drejtori i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku. 

“Që nga filimi i vitit Policia e Shtetit është fokusuar në fenomenet që shqetësojnë shoqerinë një ndër to është lëndët narkotike. Për këtë jemi këtu me Ministrin e Brendshëm për të  bërë public megaoperacionin për shpërndarjen e lëndëve narkotike.”, tha Rrumbullaku

Policia ka hedhur prangat gjatë gjithë natës së mbrëmshme dhe deri në orët e para të mëngjesit ndaj 233 shpërndarësve të drogës, të cilët kishin në shënjestër të veprimtarisë së tyre kriminale nxënësit e shkollave. Pas një hetimi të imtësishëm e mbledhjeje të provave në të gjitha qarqet e vendit janë shkatërruar 23 rrjete kriminale dhe është neutralizuar një burim i rrezikshëm dëmi për shëndetin e më të rinjve, ndërkohë që kjo është një tjetër provë e ngritjes së luftës kundër krimit të organizuar në një nivel të ri./ CNA

Lajmet e fundit nga