LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Berisha nxjerr nga kontrolli Spiropalin: Snajperist, duhet të mbyllesh në shtëpi

14 Shtator 2023, 11:33, Aktualitet CNA

Berisha nxjerr nga kontrolli Spiropalin: Snajperist, duhet të mbyllesh

Ish-kryeministri Sali Berisha ka nxjerrë jashtë kontrollit ministren Elisa Spiropali, e cila pas fjalimit ironik të liderit demokrat, ka hedhur një sërë akuzash ndaj tij.

Spiropali e ka quajtur snajperist me qira, si dhe ka akuzuar se Berisha paguhet nga pasanikët. 

“Kush të mori me qira? Tani je ke kthyer në një snajperist me qira. Ta kuptoj dhe moshën dhe hallin e është krejtësisht e paimagjinueshme që një gjysh që duhet të ishte i mbyllur me turp del në foltoren e kuvendit dhe përmend jo Frojdin, por problemi është se ti je i tkurrur, i pamundur. Ti që paguhesh nga pasanikët më të mëdhenj të Shqipërisë, ti që sulmon ata që nuk të japin ty, ti që bën opozitën tënde të mjerë dhe selektive duke u paguar nga pasanikët”, tha Spiropali./ CNA

Lajmet e fundit nga