LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

EMRAT/ Basha delegon postin e kreut të grupit parlamentar tek Açka, ikën Salianji, në vend të tij Çollaku

14 Shtator 2023, 13:37, Aktualitet CNA

EMRAT/ Basha delegon postin e kreut të grupit parlamentar tek Açka,

Kreu i Partisë Demokratike të vulës, Lulzim Basha, ka dërguar në Kuvend emrat me përbërjen e re të Grupit Parlamentar.

Kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla lexoi njoftimin në Kuvend dhe bëri me dije se përbërja e re e Grupit Parlamentar do të jetë si më poshtë:

-Lulzim Basha – Kryetar

-Flutura Açka – Nënkryetare, e autorizuar për përfaqësimin e Grupit Parlamentar në mungesë të Kryetarit të Grupit

-Kreshnik Çollaku – Nënkryetar

-Arbi Agalliu – Sekretar

-Oriola Pampuri – Zëdhënëse

Më herët Grupi Parlamentar ishte I përbërë si më poshtë:

Kryetar grupi, Gazment Bardhi

Nënkryetar, Ervin Salianji

Arbi Agalliu, Sekretar

Oriola Pampuri, Zëdhënëse./ CNA

 

Lajmet e fundit nga