LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Çështja e Belerit/ Dule: Të trajtohet në frymën e ligjit

14 Shtator 2023, 12:28, Aktualitet CNA

Çështja e Belerit/ Dule: Të trajtohet në frymën e

Kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule, ka deklaruar para mediave se çështja "Beleri" të trajtohet me frymën e ligjit dhe të praktikave të njohura botërisht.

Dule tha se nuk ka asnjë arsye që Beleri të qëndrojë i paraburgosur dhe nuk ka pasur asnjë arsye që të ndalohet.

Drejtësia duhet që pataten e nxehtë, kërkohet që ta trajtojë me frymën e ligjit, të praktikave të njohura botërisht.

Nuk ka asnjë arsye që Beleri të qëndrojë i paraburgosur, ashtu si nuk ka pasur asnjë arsye të ndalohet.

Askush nuk ka të drejtë të paragjykojë procesin gjyqësor që ende nuk ka filluar. Fakti që nuk është lejuar të kryejë betimin është një shkelje flagrante”, tha Dule./ CNA

Lajmet e fundit nga