LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Bardhi “drejton gishtin” nga Basha/ “Nuk ka reflektuar, po mban flamurin e përçarjes”

12 Shtator 2023, 22:35, Politikë CNA
Bardhi “drejton gishtin” nga Basha/ “Nuk ka reflektuar, po
Deputeti Gazment Bardhi

Deputeti Gazment Bardhi ka kritikuar sërish ashpër Lulzim Bashën, teksa ka folur për situatën politike brenda Partisë Demokratike.

Bardhi tha në një intervistë me Adi Krastën se Basha nuk ka reflektuar, përkundrazi është nisur drejt një rruge pa kthim.

Ai deklaroi se Basha po mban flamurin e përçarjes së opozitës dhe po mban ndezur konflikt në PD./ CNA

“Në projektin që zoti Basha ka nisur brenda PD-së pa diskutim që është pa kthim. Pra, fakti flet që nuk ka reflektuar, madje ka devijuar të gjithë qëllimin e atij takimi, duke marrë një rol që nuk i takon, duke folur në emër të faktorëve të jashtëm që nuk i përfaqëson, pasi ai nuk është zëdhënës i askujt sikundër nuk do duhet të mbajë flamurin e përçarjes së opozitës dhe mbajtjes ndezur të konfliktit brenda PD-së”, theksoi deputeti./ CNA

Lajmet e fundit nga