LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha thirrje kuksianëve: Mos ulni kokën! Gjici fitoi me paratë e 400 tenderave të krimit

11 Shtator 2023, 18:44, Politikë CNA

Berisha thirrje kuksianëve: Mos ulni kokën! Gjici fitoi me paratë

“Kurrë nuk duhet të ulim kokën, duhet të bëjmë gjithçka që Emri Vata të jetë kryetari i ardhshëm i bashkisë dhe nga Kukësi të fillojë ndryshimi.”

Kjo ishte thirrja që Berisha ju bëri kuksianëve gjatë fjalës së tij në fushatën ku u prezantua kandidati i opozitës për Bashkinë Kukës, Emri Vata.

Sipas tij koha është sot për një përpjekje të re të fuqishme.

“Gjici ka fituar të paktën 400 tendera përveç parave që u vodhën në tunele në bankë. Këto i shndërronin në vota. Ishin tendera krimi. Pëllumb Gjoka, Barajt e vunë Shkodrën nën pushtetin e krimit. A duhet ne të tërhiqemi. A duhet të ulim kokën? Kurrë. Ne duhet të bëjmë gjithçka që Emri Vata të jetë kryetari i ardhshëm dhe nga Kukësi të fillojë ndryshimi. Asgjë në botë sa përpjekja e tij për liri nuk ka lartësuar kombet. Koha është sot për një përpjekje të re të fuqishme. Në regjistër të numëruar nga armiku ynë jemi 600 mijë, ky është misioni ynë.”/ CNA

Lajmet e fundit nga