LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basha “tradhton” Bardhin/ I kalon detyrën e kreut të grupit Flutura Açkës

14 Shtator 2023, 12:56, Aktualitet CNA

Basha “tradhton” Bardhin/ I kalon detyrën e kreut të

Lulzim Basha ka kryer aktin e radhës të tradhtisë. Ai i ka deleguar detyrën e Gazment Bardhit si kreu i grupit të PD-së, Flutura Açkës.

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, lexoi njoftimin që tregon lidhur me drejtuesit e Partisë Demokratike të vulës si dhe tha se ka një konfuzitet në Partinë Demokratike dhe për parlamentin.

“Ka një njoftim nga kryetari i Partisë Demokratike. Për ndryshim të kryesisë së Grupit Parlamentar të PD-së. Vendosi Flutura Açka nënkryetare e autorizuar e grupit parlamentar, Kreshnik Çollaku nënkryetar, Oriola Pampuri zëdhënëse, Arbi Agalliu, sekretar", thuhej në njoftim./ CNA

Lajmet e fundit nga