“Rama do e ndjekë ndeshjen nga Surreli”/ Nikollë Lesi: Gaz Bardhi nesër do veshë mbathje çeliku pasi demokratët nga Mamurrasi e kanë shumë qejf

7 Janar 2022, 14:52, Politikë CNA
“Rama do e ndjekë ndeshjen nga Surreli”/ Nikollë Lesi: Gaz

Gazetari Nikollë Lesi, ka komentuar zhvillimet e fundit politike brenda Partisë Demokratike.  Lesi parashikon se nesër do të ketë përplasje të fortë mes demokratëve.

Sipas tij , kreyministri Edi Rama do ta shikojë ndeshjen nga Surreli, ndërsa Bledi Çuçi me një helikopter amerikan nga ajri.

Gazetari nuk ka lënë pa ironizuar edhe Gazment Bardhi për të cilin shkruan se do të veshë mbathje çeliku, se tifozat nga Mamaurrasi e kanë shumë qejf një foto me njeriu e dytë, pas Lulzim Bashës.

?Nesër në ora 12.00 (datë 8 janar 2022) do të jetë ndeshja finale ?Berisha-Basha?, por vetëm me një takim te oborri i PD-së. Pra nesër njeri merr Selinë qendrore përfundimisht dhe tjetri ikën në shtëpi.

Ndeshja nuk ka arbitër, por gjithsesi topin e parë do ta shkelmojë Edi Rama që do ta kalojë te zyra e Bashës. E më pas Kryeministri Rama, si tifoz neutral, do ta ndjekë ndeshjen në fjalë nga kafja e Surrelit.

Kurse ministri i brendshëm Bledi Çuçi, me një helikopter amerikan, do ta shikojë duelin nga ajri, mu mbi selinë e PD-së.

Mësohet se numri dy në Selinë Blu do të ketë mbathje çeliku, sepse tifozat nga Mamurrasi e kanë me shumë qejf një përqafim dhe foto me njeriun e dytë, pas Lulit?, shkruan Nikollë Lesi./A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga