Foto-Blindimi i dyerve/ Basha lë jashtë edhe gratë demokrate

7 Janar 2022, 11:26, Politikë CNA
Foto-Blindimi i dyerve/ Basha lë jashtë edhe gratë demokrate

Pas anëtarëve të Komisionit për Rithemelimin e PD, as gratë e Forumit të Gruas nuk janë lejuar të futen në selinë blu.

Kujtojmë se më herët në seli u drejtuan nga anëtarë të të Komisionit për Rithemelimin e PD, të cilët u përballen me të njëjtën situatë.

Ata thanë në prononcimin e tyre se nesër do të jetë ta ku do të ekzekutohet vendimi i anëtarëve dhe selia do i kthehet demokratëve

Ne jemi forumi i gruas sot kishim takim pune me kryetarët e degëve. Siç e parë ju dyer e partisë na janë mbyllur, kemi mbi 31 vite që hyjmë dhe dalim nuk na ka ndodhur as në 1997 ku PD u rrënua dhe hynim dhe dilnim sa herë donim.

Na vjen keq që Basha na ka vendos drynin. Nesër do të jemi bashkë këtu. Me referendum ne shkarkuam Bashën?, tha demokratja./CNA.al

Lajmet e fundit nga