PPE “fshikullon” Lulzim Bashën/ Respekto anëtarët, situata në PD është e rrezikshme

7 Janar 2022, 12:05, Politikë CNA
PPE “fshikullon” Lulzim Bashën/ Respekto anëtarët,

EDS, European Democrat Students, Organizata Studentore e EPP ka reaguar zyrtarisht në lidhje me situatën në Partinë Demokratike.

Në një reagim në faqen zyrtare, EDS e cilëson të rrezikshme situatën në PD, ndërsa i bën thirrje Bashës të respektojë vullnetin e anëtarëve të partisë së tij dhe të sigurojë një proces demokratik normal.

?Po i ndjekim me shqetësim të madh zhvillimet në Partinë Demokratike të Shqipërisë.

Vendimi i Lulzim Bashës për të blinduar selinë e partisë dhe marrja e grupeve mercenare brenda saj për të ndaluar vullnetin e 44,000 demokratëve krijon një situate të rrezikshme brenda PD.

I bëjmë thirrje zotit Basha të respektojë vullnetin e anëtarëve të partisë së tij dhe të sigurojë një proces demokratik normal.?-thuhet në reagim.

Kujtojmë këtu se ky paraditen e sotme ka pasur një tjetër reagim nga PPE, në lidhje me situatën në PD.

?Blindoi dyert e selisë dhe thirri mercenarë të armatosur?/ PPE ?shuplakë? Bashës

Lajmet e fundit nga