Skandali/ Basha fut kriminelët në PD

7 Janar 2022, 12:39, Politikë CNA
Skandali/ Basha fut kriminelët në PD

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një denoncim të fortë sot gjatë një deklarate për mediat, para selisë së PD.

Berisha deklaroi se Basha ka futur në seli kriminelë.

Sipas tij, kriminelë mbi të cilët rëndojnë akuza të forta, janë futur në selinë e PD, për të mbrpojtur Bashën.

?Ka marrë në PD, kriminelë delikuentë që rëndojnë mbi shpatullat e tyre vrasje njerëzish, trafiqe kriminale, akte seriale, deri tek fanatizma dhe ekstremizma të dënueshme?-tha ndër të tjera Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga