Grupe të armatosura në selinë e PD/ Berisha: Ju bëj thirrje që të dalin nga aty

7 Janar 2022, 12:41, Politikë CNA
Grupe të armatosura në selinë e PD/ Berisha: Ju bëj thirrje

Ish kryeministri Sali Berisha ka shuar zërat  për dhunë në protestën që do të mbahet ditën e nesërme.

Ai iu ka bërë thirrje personave të armatosur që janë brenda selisë së PD-së që të dalin prej andej dhe të mos bëjnë mercenarin.

?I ftoj ata të dalin nga selia të shkojnë në shtëpitë  e tyre, të mos bëjnë mercenarin se do të përballen me pasoja të rënda. Kemi emra,i kemi identifikuar, po përgjegjës për këtë është lulzim Basha, Lulzim brava, i cili nxjerr zëdhënrsin e tij dhe mashtron  se fotot e djeshme janë të dy viteve më parë?, është shprehur Berisha.

I pyetur se sa do të zgjasë protesta, Berisha nuk ka dhënë ndonjë afat.

?Protesta nis nesër në orën 12 të realizojë qëllimin dhe ky revolucion paqësor nuk ndalet? është shprehur ai për gazetarët./CNA.al

Lajmet e fundit nga