Denoncimi i fortë/ Djemtë që ndodhen në selinë e PD-së, pjesë e një grupi shumë të rrezikshëm mafioz

7 Janar 2022, 18:20, Politikë CNA
Denoncimi i fortë/ Djemtë që ndodhen në selinë e

Avokate Adriana Kalaja, ka komentuar foton që ka qarkulluar kudo nëpër media, ku një grup paramilitarësh, shfaqen brenda zyrave të selisë blu.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Kalaja shkruan se sipas informacioneve ky është një grup shumë i rrezikshëm mafioz.

Sipas avokates disa prej tyre janë pjesë e Brigadës 138 të Agim Ramadanit, disa janë nga Mitrovica e Veriut dhe disa nga Kumanova.

?Kjo foto na ka  tronditur dhe shokuar të gjithëve.

Ndërkohë që dyert e Selisë së PD-së mbyllen për deputetët dhe demokratët, në zyrat brënda Selisë janë të organizuar grupe paramilitare, të mirëpaguar nga porosit?sit e tyre.

Sipas informacioneve që unë kam, disa prej tyrë janë pjesë e Brigadës 138 të Agim Ramadanit.

Disa janë nga Mitrovica e Veriut dhe disa nga Kumanova.

Kështu dy prej tyre, sipas këtyre informacioneve janë djemt e Hisen Berishës nga Mitrovica.

Në vëndet e tyre, këta njihen si një grup shumë i rrezikshëm mafioz.

Ashtu si e kemi denoncuar si Aleancë pran? SPAK në maj-qershor të 2020 se në 1,500 forca paramilitarë që shembën Teatrin Komb?tar, një pjesë ishin edhe nga Mitrovica dhe Kumanova.

Sot është koha që të hidhet dritë mbi këtë vepër të rëmdë kriminale ku grupet paramilitare, kundrejt pagesës vihen në shërbim të regjimit kundra qytetarëve shqiptarë.

Sot vihen në shërbim edhe të banditëve “opozitarë” që i shërbejnë regjimit të cilët janë të gatshëm të derdhin dhe gjak shqiptari.

Unë e kuptoj që këta paguhen mjaftueshëm nga z. Kunat, pasi nxjerrja jashtë Selisë e Lulzimit e nxjerr jashtë dhe  z. Kunat nga aferat korruptive me Edi Ramën, por ajo që nuk kuptoj është sesi nuk ka një reagim nga Organi i Akuzës lidhur me këtë vepër të rëndë penale?

Çfarë pret SPAK që nuk fillon hetimet dhe nuk nxjerr urdhër kontrolli në Selinë e PD-së?

Kanë marë urdhër  nga Rama apo Kim?

Apo edhe SPAK duhet të marë leje nga dashnori i shulave dhe llozave, Gazment Bardhi?

Problemi  është ta bëni deri më datë 8 janar.

Pas kësaj date, përgjegjësia dhe turpi do ju mbetet juve.

Adriana Kalaja?, shkruan ajo në rrjetet sociale.

Të njëjtin postim ka ndarë dhe avokati Genc Gjokutaj në profilin e tij./ CNA.al

Lajmet e fundit nga