LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pse Vettingu i Bashës është Teatër?

22 Nëntor 2021, 09:34, Politikë CNA
Pse Vettingu i Bashës është Teatër?

Kreu ende i përkohshëm i Partisë Demokratike Lulzim Basha, për t?i ikur debatit të fortë me ish-kryeministrin Berisha dhe Foltoren, për të mbajtur sa më shumë njerëz rreth vetes dhe për të shkuar më pas në ndarje të Partisë Demokratike, për të themeluar partinë e tij liberale, ka hedhur disa teza në opinionin public, duke luajtur sa me komisionet hetimore parlamentare aq edhe me teoritë e tij të Vettingut, të cilat duhet t?i bëjë SPAk.

Në fakt, ata që besojnë se Luli e ka për Vetting dhe për pastërti figurash, janë thjesht të gënjyer sepse Luli nuk thotë kurrë atë që bën dhe disa gjëra i bën edhe për konsum publik për të përfituar nga opinioni, për të tërhequr njerëz rreth vetes.

Por në fakt disa teza e nxjerrin zbuluar thjesht edhe sepse ai i bën edhe për të vrarë të tijët. Pra, për të hequr qafe disa nga njerëzit që sot i ka më besnik, por që nesër nuk do t?i duhen më.

 

Në rast, se do të bëhej Vettingu i politikës, qoftë nga SPAK, ashtu siç thotë Luli, ky i fundit do të arrestohej dhe do të dënohej.

Do të dënohej së pari për dosjen në SHBA, për mbi 1 milionë dollarë të cilat i ka përdorur me dosje lobimi për një foto me ish-Presidentin Donald Trump, më pas për vilat tek oligarkët siç është rasti tek Agron Papuli apo në Gjirin e Lalëzit, pallati  në Vlorë, ku vjehrri i tij mori disa miliona euro, bizneset dhe xhirot e kunatit e të tjera si këto.

Pra, një Vetting në politikë do të vriste vetë Lulin.

Por, Luli prandaj këtë nuk e bën për të patur një Vetting, por thjesht dhe vetëm kërkon që të heqë vëmendjen.

Duke hequr vëmendjen, ai bën një teatër dhe ky teatër duket qartazi se bëhet nga Lulzim Basha për konsum ditor dhe për të mbajtur në kontroll situatën.

Në një tjetër koment CNA.al raportoi, se si Luli Vettingun në politikë po e përdor thjesht dhe vetëm si lojë për të vrarë të tijët, të cilët në rast se do të kalonin në Vetting, sipas asaj që ne kemi raportuar, së bashku me Lulin do kishin dëshmorë, të gjithë do kishin rënë pas prangave. Ky është fakti që tregon edhe më shumë pse Vettingu i Lulzim Bashës është teatër./CNA.al

Faktet/ Pse Lulzim Basha po tallet me Vettingun e politikanëve

Lajmet e fundit nga