LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha për shkarkimin e sekretares së PD në Sarandë/ "Mbështeti Foltoren, e hoqi Basha nga Tirana"

21 Nëntor 2021, 17:25, Politikë CNA
Berisha për shkarkimin e sekretares së PD në Sarandë/

Lideri historik i PD, Sali Berisha ka komentuar shkarkimin e sekretares së degës së PD në Sarandë, Matilda Qurku, e cila ka qenë e pranishme sot në Foltoren e Gruas.

Berisha është shprehur se Qurku me guxim mbështeti Foltoren dhe mblodhi firmat për Kuvendin Kombëtar, ndërsa Basha e shkarkoi nga Tirana një ditë më parë.

?Ky Kuvend është rithemelimi i PD. PD ka përfunduar me peng kryetarin e saj në një parti të ekstremit të majtë. Para kam sekretaren e degës së PD në Sarandë, e cila me guxim mbështeti foltoren që në fillim, me guxim mblodhi firmat për Kuvendin dhe dje peng Basha e informon nga Tirana se u shkarkove nga kjo detyrë. Ik sa më shpejt dhe mos e prit revolucuionin?, është shprehur Berisha. / CNA.al

Lajmet e fundit nga