LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“PD po ngjitet me ritme të shpejta”/ Berisha: Së shpejti do të përballemi me qeverinë që grabiti votat

21 Nëntor 2021, 16:35, Politikë CNA
“PD po ngjitet me ritme të shpejta”/ Berisha: Së shpejti

Ish kryeministri Sali Berisha, nga Foltorja e Gruas, ka deklaruar se Partia Demokratike do të ngjitet me ritme të larta falë mbështetjes dhe vendposmërisë krenare që demokratet i kanë dhë partisë.

Berisha u shpreh se kjo ngjitje është një garanci që së shpejti demokratët do të përballen me qeverinë, e cila qëndron në themelet e votës së grabitur.

?Falë mbështetjes dhe vendosmërisë krenare që i dhatë PD, që i dhatë këtij revolucuioni paqësor, sot ne po ngjitemi në nivelet e 25 Prillit, kjo ngjitje është marshimi i vërtetë, janë ritmet më të shpejta të ngjitjes së një force politike.

Është një garanci që ne së shpejti do të përballemi me këtë qeveri, e cila qëndron në themelet të votës së grabitur të shqiptarëve, të votës së garbitur me sistemin e patronazhistëve, të votës së grabitur me shndërrimin e PS në parti shtet, me përdorimin e qindra miliona euro në kundërshtim me ligjin nga buxheti i shtetit për të blerë vota, me përdorimin e dhjetëra miliona euro për të blerë dhe plaçkitur votën e shqiptarëve?, tha Berisha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga