LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Luli është aksidenti më i rëndë që i ka ndodhur PD”/ Ish deputeti i LSI: Basha është i shitur

21 Nëntor 2021, 12:56, Politikë CNA
“Luli është aksidenti më i rëndë që i ka

LSI nuk i ndal reagimet ndaj Lulzim Bashës, të cilin tashmë duket se nuk njohin si kryeopozitar jo e jo, por  as si kreu  i PD,

Viktor Tushaj, ish deputet i LSI-së, ka lëshuar lumë akuzash, ndaj Lulzim Bashës.

Me anë të një reagimi në rrjete sociale, Tushaj, thotë se Basha, është aksidenti më i rëndë që i ka ndodhur Shqipërisë dhe Partisë Demokratike.

Më tej Tushaj e akuzon Bashën, pasi sipas tij është i shitur për interesa financiare.

?Në fakt është humbje kohe të merresh me Lulin, por ja vlen t?ja kujtosh ca gjëra, ca bëma, ca flirte, ca gënjeshtra, ca gabime e ca faje,  mosmirënjohjen  dhe akoma me shume pabesinë. Në fakt Lul Basha është aksidenti më i rëndë që i ka ndodhur PD-së dhe Shqipërisë në këto vite demokracie.

 Pesha e tij e përgjegjësisë është jashtëzakonisht e madhe, pasi duke qenë i paaftë per t?u përballur me maxhorancën kriminale e duke u shitur tek ata për interesa të pastra financiare, shkatërroi opozitën dhe bashkë me të dhe interesat e shqiptarëve.  Askush nuk beson më te Luli i Gazit që po bëhet qesharak çdo ditë e më tepër, pasi me vulën e Gazit do përjashtojë partinë nga partia?, ka shkruar Tushaj.

Ky i fundit, shkruan më tej se ata që e nxitën ti hynte detit në këmbë me sa duket nuk i kishin thënë se sa i thellë është.

?Shashkat, deklaratat,  gënjeshtra dhe te papërgjegjshme apo hijeshia e llakosur nuk e nxjerrin nga llumi i pabesisë dhe nuk e shpëtojne nga revolucioni paqësor i njerëzve të thjeshtë të këtij vendi që, për faj të tij, kanë humbur çdo gjë e bashkë me to edhe shpresën?, përfundon reagimin Tushaj./CNA.al

Lajmet e fundit nga