LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Hakmarrje për 'Foltoren'/ Si u shkarkua me urdhër të Gazment Bardhit Matilda Qurku

20 Nëntor 2021, 20:06, Politikë CNA
Hakmarrje për 'Foltoren'/ Si u shkarkua me urdhër

Sekretarja e degës së PD në Sarandë, Matilda Qurku, është shkarkuar sot nga detyra.

Vendimi për shkarkimin e saj, është urdhëruar nga Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, sipas Syri tv.

Shkarkimi i saj është bëri pasi doli hapur në mbështetje të ‘Foltores’ së ish-kryeministrit Sali Berisha.

Pozicionimi i saj pro liderit historik të PD nuk i ka pëlqyer Lulzim Bashës dhe Gazment Bardhit të cilët menjëherë kanë nisur hakmarrjen.

Kujtojmë që më herët kryetari i degës së PD në Sarandë Vesel Koçiu njoftoi thirrjen e Kryesisë së degës me rend dite diskutime për organizimin e Kuvendit Kombëtar të 18 dhjetor.

Por nga 35 anëtarë, në mbledhje kanë marrë pjesë vetëm 13 prej tyre, mes të cilëve ka munguar dhe Matilda Qurku.

Urdhrin e Bardhit për shkarkimin e Matilda Qurkut, Koçiu e ka komunikuar në mbledhjen gjysmake të Kryesisë, në prani të vetëm 13 anëtarëve. Mbledhje kjo e cila është e paligjshme për shkak të mungesës së kuorumit. /CNA.al

Lajmet e fundit nga