LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Lista me 96 emra që do të shpallen non grata”/ Ish deputeti shkund politikën

20 Nëntor 2021, 18:09, Politikë CNA
“Lista me 96 emra që do të shpallen non grata”/ Ish

Ish-deputeti Kujtim Gjuzi, kryetar i partisë së konservatore, ka folur për një dosje që zotëron ku sipas tij mban 96 emra që do konsiderohen jo vetëm ?non grata? por edhe përtej kësaj.

?Në dosjet tona ka gjithmonë edhe kush janë njerëzit që janë fshehur, vjedhur, grabitur shqiptarët për këto 30 vite demokraci me rreth 44 miliardë euro. Këto emra janë, departamenti i shtetit i ka, janë 96 emra që më kanë ardhur mua në e-mailin tim kur isha në zyrat e Kryesisë së Kuvendit, emra që do të konsiderohen jo vetëm non grata por edhe përtej kësaj.

Këto emra unë nuk mund t?i bëj të ditur për arsye të pjesës të drejtimit të partisë konservatore që do të thotë më duhet që të kem jo vetëm emrat që kanë sjell ato por dhe akuzën e drejtpërdrejtë.

Tani kur të më vijnë faktet unë do t?i dorëzoj atje ku duhet?, tha ai në ABC news./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga