LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nuk mori pjesë në mbledhjen e kryesisë/ Shkarkohet sekretarja e degës së PD Sarandë

20 Nëntor 2021, 17:45, Politikë CNA
Nuk mori pjesë në mbledhjen e kryesisë/ Shkarkohet sekretarja e

I emëruari nga Lulzim Basha si kryetar i Degës Vesel Koçiu, thirri sot mbledhjen e kryesisë me qëllim mbështetjen ndaj Kuvendit të thirrur nga kryetari më 18 dhjetor.

Mirëpo mbledhja u bojkotua nga pjesa më e madhe e antërave, ku nga 35, morën pjesë vetëm 13.

Mes atyre që munguan ishte dhe sekretarja e degës së PD Sarandë Matilda Qurku.

Por teksa ka kaluar pak më shumë se një orë nga mbledhja, në degën e PD, ka filluar hakmarrja.

Qurku ka reaguar pak më parë në Facebook, ku thekson se sapo ka marrë lajmin që është shkarkuar, ndërsa kanë nisur dhe propozimet për zëvendësimin e saj.

Lajmet e fundit nga