LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Lironi karriget, keni sjellë vetëm dështime”/ Demokratët “dush të ftohtë” Jorida Tabakut

20 Nëntor 2021, 16:57, Politikë CNA

Nënkryetarja e PD, Jorida Tabaku ka bërë përgjgjegjëse qeverinë për mosplotësimin e kushteve dhe mos integrimin e Shqipërisë në BE.

Duke iu referuar një sondazhi, Tabaku shprehet se, mbi 70 % e shqiptarëve kanë aspiratë për tu integruar në BE.

Sipas saj nuk është faji i BE që Shqipëria nuk ka nisur bisedimet por është faji i qeverisë që ka dështuar në përmbushjen e kushteve.

Pas këtij postimi, menjëherë demokratët kanë vërshuar me kritikat, duke thënë se për këtë nuk është fajtore vetëm qeveria por edhe Lulzim Basha pasi nuk ka mundur dot të fitojë kundër tij në 8 vite.

Ata iu kërkojnë të lirojnë karriget në PD pasi nuk i meritojnë. Sipas tyre Lulzim Basha dhe ata që e mbështesin nuk janë opozita por një zhgënjim.

?Lironi karriget që mbani në PD nuk i meritoni. Keni sjellë vetëm dështime. Antarët e PD duan të kenë përfaqësinë e tyre reale dhe jo LB dhe servilet e tij. Ju nuk jeni PD. Nuk jeni opozita! Jeni zhgënjim.?

Gjithashtu demokratët theksojnë se ëndrra e shqiptarëve për tu bashkuar me familjen evropiane po shuhet nga qeveria e hajdutëve dhe opozita sorrosiane e Lulzim Bashës.

?Endrra e shqiptarëve për tu bashkuar me familjen evropiane po shuhet çdo ditë me qeverinë e hajdutëve të rilindjes dhe opozitën sorrosiane të Lulushit…?, shkruan një prej demokratëve./ CNA.al

Lajmet e fundit nga