LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Demokratët i numërojnë dështimet Bashës/ "Lul Vula i ke ditët e numëruara, në 11 djetor do largohesh"

20 Nëntor 2021, 09:21, Politikë CNA
Demokratët i numërojnë dështimet Bashës/ "Lul Vula

Çdo ditë e më shumë demokratët po braktisin Lulzim Bashën dhe po i bashkon Foltores së Sali Berishës, si shpresë për të ardhem e PD.

Ditën e djeshme, Basha ka bërë sida dalje televizive, duke argumentuar vendimin e tij për përjashtimin e Sali Berishës nga grupi parlamentar, si dhe mbajtjen e Kuvendit në 18 dhjetor.

Dalja e fundit e Bashës ishte intervista për Report Tv në emisionin ?Pa Protokoll?. Video e cila u trasmetua edhe në faqen zyrtare të Bashës dhe të PD-së, solli një lum komentesh kundër kryeopozitarit.

Duke i numëruar dështimet dhe humbjet e njëpasnjëshme, demokratët kanë kërkuar largimine tij nga PD, duke e akuzuar edhe si kukull të kryeministrit Edi Rama.

?O laper jep dorëheqjen o kukull e Edi Ramës?, shkruan një komentues.

Një tjetër demokrat e akuzon Bashën si mashtrues dhe se nuk ka më mbështetjen e bazës pasi janë të gjithë me ish kryeministrin Berisha. ?Ky është kokrra mashtrusit nuk e voton më njeri lulushin, jemi me doktorin të gjithë?.

Një tjetër komentues shkruan: ?Qesharak në maksimum me fjalët e tua boshe e me mashtimet dhe interesat e tua personale nuk do e gëzosh më karrigen pas dates 11 dhjetor?.

Ndërsa Lëvizja Demokratike e Gruas në Kurbin shkruan se Basha i ka ditët e numëruara në krye të partisë, dhe e akuzojnë për shkatërrim të PD-së.

?I ke ditët e numeruara Lul Vula..E shkatërrove PD?./CNA.al

Lajmet e fundit nga