LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Bashisti i LSI-së ndërsehet kundër Bashës!/ Petrit Vasili zëdhënësi i Bashës në LSI

19 Nëntor 2021, 20:53, Politikë CNA
Bashisti i LSI-së ndërsehet kundër Bashës!/ Petrit Vasili

Nuk është çudi që çalamani i LSI-së, bashisti më i madh i partisë së Monikës, dora vetë Petrit Vasili është ndërsyer kundër Bashës me akuzat e diktuara nga shefi i tij.

Përmes një statusi në Facebook Petrit Vasili thotë se ?LSI dëgjoi mashtrimet e tij për djegien e mandateve dhe i dogji ato sepse mashtruesi rrihte gjoksin se gjoja kishte mbështetjen e gjoja Planit Gjerman, por në fakt kishte planin e Edi Ramës duke i dhënë parlamentin në pjatë atij?.

Mirëpo, pse nuk thotë Petrit Vasili që zëdhënësi i Lul Gënjeshtarit në LSI ka qenë vetë Petrit Vasili?

Ai ishte i pari që kontaktonte Bashën, që pasi e krefte dhe e lëpinte Bashën në zyrën e tij në PD, shkonte në LSI e bëhej zëdhënësi i tij dhe gënjente LSI-në për llogari të Bashës, aq sa edhe Monika vetë kontaktet me Bashën i mbante përmes Petrit Vasilit.

Pra shkurt fare, LSI-në nuk e gënjeu Basha, por LSI-në e gënjeu ?Basha? i vet, humbësi me 362 vota Petrit Vasili.

Ai ishte zëdhënësi, ai ishte avokati, ai ishtë fytyra e Bashës në LSI.

Ndaj, nëse e shihni të ndërsyer kundër Bashës, qeshni me të se Basha e kishte zëdhënësin që përdorte sa herë i duhej të gënjente LSI-në./CNA.al

Lajmet e fundit nga