LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Duhet të marrë fund korrupsioni”/ Basha: Vettingu në politikë e vetmja rrugë

20 Nëntor 2021, 08:13, Politikë CNA

Kreu i PD Lulzim Basha mëngjesin e sotëm e ka vënë sërish theksin tek vettingu në politikë.

Përmes një postimi në rrjetin social Tëitter, Basha shkruan vetëm përmes kësaj rruge do të arrihet shpopullimi i vendit dhe ndarja e politikës me krimin.

?Me përjashtim të një lufte civile, një nga arsyet madhore pse njerëzit largohen nga vendi i tyre është korrupsioni. Rritja e aplikimeve për azil në vendet e BE-së dëshmon edhe njëherë se masakra e 25 prillit nuk zgjidhi asgjë për shqiptarët.

Fundi i kësaj katastrofe kombëtare, kërkon një përballje frontale me korrupsionin, duke thyer bashkëpunimin mes politikës, krimit dhe oligarkisë, që ka shkërmoqur demokracinë dhe po mbyt të ardhmen e Shqipërisë duke e bërë të pajetueshme për familjet shqiptare. #vettingnëpolitikë?, shkruan Basha./CNA.al

Lajmet e fundit nga