LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Mbledhja e përbashkët Shqipëri-Kosovë/ Zbulohet data

20 Nëntor 2021, 08:16, Politikë CNA
Mbledhja e përbashkët Shqipëri-Kosovë/ Zbulohet data

Mbledhja e ardhshme e përbashkët mes qeverisë së Shqipërisë dhe Kosovës do të mbahet më 26 Nëntor.

Kjo është bërë e ditur nëpërmjet një njoftimi të qeverisë së Kosovës.  Mbledhja e radhës mes dy qeverive do të jetë e shtata.

?Në këtë takim të sotëm, që u mbajt një javë para mbledhjes së shtatë të përbashkët të Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe Qeverisë së Republikës së Shqipërisë, e cila do të mbahet me 26 Nëntor, u bisedua edhe për marrëveshjet e deritanishme në mes dy vendeve tona dhe ato potenciale të reja në fushën e sigurisë?, thuhet në njoftimin e qeverisë së Kosovës në njoftimin e shpërndarë për mediat vendase të premten.

Lajmet e fundit nga