LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha takon demokratët e Krujës/ Mbështetje e fuqishme për Foltoren!

20 Nëntor 2021, 18:23, Politikë CNA
Berisha takon demokratët e Krujës/ Mbështetje e fuqishme për

Lideri historik i demokratëve, ish kryeministri Sali Berisha ka zhvilluar sot një takim në Krujë ku është takuar me drejtues të degës, themelues të PD, deputetë e ish drejtues të qeverisjes vendore.

Në fokus të takimit ka qenë kriza që po kalon PD, ndërsa rreth 2/3 e delegatëve të Kuvendit Kombëtar kanë firmosur formularin.

“Nje kafe dhe bisede me miq, demokrate dhe demokratë te Krujes!

Te dashur miq,sot ne Kruje u takuam per nje kafe dhe bisede te perzemert me demokrate dhe demokrat? te Krujes drejtues te deges veprimtare te shquar, themelues te Partise Demokratike, deputeten e PD Zj Merita Bakiu ish deputete dhe ish drejtues te qeverise vendore, bashkise dhe rrethit Sulejman Xhixha,Ylli Lamaj, Shkelzen Hoxha drejtues te FRPD dhe LDG.

Ne takim u diskutua mbi krizen qe po kalon Partia Demokratike si dhe u shpreh mbeshtetje e forte per Foltoren moton e saj per nje Parti Demokratike me te bashkuar, me te forte, me te hapur.

Rreth 2/3 e delegateve te Kuvendit Kombetar te Krujes kane firmosur formularin me kerkesen per mbledhjen e Kuvendit Kombetar, te tjere vazhdojne te firmosin.

 Mirenjohje te thelle per demokratet dhe demokratët krutane! Rrofte Kruja.”/CNA.al

Lajmet e fundit nga