LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nga mesazhet erotike tek mashtrimi/ Deputeti i video-skandalit seksual vihet nën akuza nga demokratët

21 Nëntor 2021, 10:01, Politikë CNA

Deputeti i video-skandali  erotik, Ervin Salianji, është shfaqur së fundmi me një grup të vogël njerëzish në Korçë dhe Maliq, duke i etiketuar si struktura të PD-së dhe që sipas tij janë për Kuvendin Kombëtar të 18 Dhjetorit.

Me të njëjtën lehtësi që shkruante mesazhet erotike me G.D, Salianji gënjen edhe për pjesëmarrjen në takimet e tij e në juglindje të vendit.

G.D e quante, plehrë, pis, ankohej se e kishte dërrmuar. Dhe të gjithë këro mesazhe, që ishin edhe më shumë se erotike shkëmbeheshin në sallën e Kuvendit, duke vërtetuar qartë, se ku ishte katandisur përfaqësimi i qytetarëve dhe sa të keq përfaqësuar ishin demokratët në Kuvend.

Në fakt Salianji e ka treguar me vepra këtë gjë. Ai, sigurisht me bekimin e Lulzim Bashës, ka kontribuar në shkatërrimin e PD-së në Korçë, e ka çuar në humbje atë.

Kujtojmë këtu dorëheqjet e njëpasnjëshme nga drejtuesit e PD-së në Korçë, të cilët bëni përgjegjës për humbjen Salianjin dhe Bashën.

Dhe tashmë sikur të mos kishte ndodhur asgjë, pa dhënë llogari për humbjen, mbjellin përçarje dhe dalin edhe me datë  për Kuvendin Kombëtar, me gënjeshtrën e radhës se po vendos shumica në PD.

Një gënjeshtër kjo që nuk mbulohet dot dhe bie lehtë në sy. Këtë e tregoi Salianji në ato të ashtuquajtura takime në Korçë dhe Maliq, të cilat i ka postuar në rrjete sociale, ku shfaqej me një grup të vogël njerëzish, të fotografuar me kurriz dhe që i quante si struktura të PD-së në Korçë dhe Maliq, që ishin pro Kuvendit Kombëtar të 18 Dhjetorit.

Ky mashtrim nuk ka kaluar pa u vënë re nga demokratët, nga ata që janë lënë në rrugë dhe janë tradhëtuar, nga Ervin Salianji, Lulzim Basha dhe kurtizanët e tij.

Demokratët kanë shpërthyer ashpër me komente kundrejt Salianjit, duke e quajtur atë mashtrues ordiner.

?Mashtrues, ordiner?  I lodhët demokratët e thjeshtë në protesta dhe asgjë nuk bëtë sepse kishit qenë të shitur e tani nuk ju besojnë më demokratët?.

Sharlatanë dhe hipokritë, vaj halli të jeni në Qeveri ju se asgjë nuk bëni për popullin?. Ti me Gridën dhe Lulin e shkatërruat PD, jeni pazarxhinj?

Po bëheni shumë qesharak, nuk është në nderin e partisë kjo që po bëni, kuptoje që minorancë, do zhgënjeheni? Ervin Salianji bashkohu me Berishën?Mund të na thuash pse rrinë kokëulur gjithë delegatët që ke në foto. Nivel shumë i dobët i propagandës?.

 Lëri këto statuese pa pikë vlerë mor burrë, as për kalçeto nuk jeni bërë. Fakti që je bërë qesharak për vete, nuk të jep të drejtën të tallesh me të tjerët?Gënjeshtra e radhës?.

Janë këto disa nga komentet që kanë vërshuar në rrjetin social të deputetit të video-skandalit erotike, Ervin Salianji.

Se më shumë se për politike, Salianji kujtohet vetëm për mesazhet erotike, që shkëmbente me G.D, në sallën e Kuvendit.

Mesazhet që po risjellim më poshtë tregojnë se kush i ka përfaqësuar demokratët, në Kuvendin e Shqipërisë./CNA.al

Ora 10:28 e mëngjesit, seancë plenare Parlamenti i Shqipërisë.

 GD ? Bashkebiseduesi është Ervin Salianji, ai që shkruan.

 GD: Pis

?..të vish si shk*rdhatë

Se po na vjen ti si shk*rdhatë

Po erdhe

Pleh i ndyrë

Pasi ke shkelur çdo gjë

Ndyrësirë

Ta mbash mend e tu shkruftë në fytyrë

Që s?më dhe kurrë asnjë shpirt

Mallkuar

U përdrodhe për gjithkënd në vuajtje

ES:  Jo s?të jap dot

Kur qan për ishin

Dhe ma thua si dramë

GD: Boll o ndyrësirë e ndyrë

ES: Gjej paqe

GD: Do ta shkarravis surratin

ES: Me ata që të bëjnë mirë

GD: Që vetëm më dërrmove

ES: Unë njeri pis jam

GD: Pleh

ES: Po pleh jam

ES: Tragjedia dhe pështirësia jote

GD: Ndyrësi e kobshme

Si nuk u gëzove një herë

S?të kam kërkuar asgjë vetëm kam dhënë

Dhe arrite deri në atë ndyrësi

ES: Këto gjeji tek më të bukurit që q*

GD: Sa të më thuash

ES: Po i thua sikur i ke dhënë bukë qenit

Jo si kënaqësi e përbashkët

GD: Ti s?ke nevojë për gjë se je e madhe duhet të japësh

ES: Ke të drejtë

Paskam qenë një pleh

GD: Dhe pasi të japësh duhet të kënaqesh që jep

ES: Qen  pleh

GD: Unë s?kam të drejtë

Unë jam dështim

ES: Paskam ndarë dhe divorcuar

GD: Q*u

ES: Dhe Dait u paskam shkaktuar këtë

GD: Dhe ndyrësohu me kë do

ES:  Po q*u ti me më të bukurit që q*

Siç e the

Une ndyrësi?..

Lajmet e fundit nga