LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shkarkimi i sekretares së degës së PD në Sarandë/ Revoltohet Nishani: Banditë ordinerë, nuk keni turp e moral

20 Nëntor 2021, 20:25, Politikë CNA
Shkarkimi i sekretares së degës së PD në Sarandë/

Ish presidenti Bujar Nishani ka reaguar pas shkarkimit të sekretares së degës së PD në Sarandë, Matilda Qurku.

Përmes një statusi në rrjetet sociale, Nishani shkruan se ky është një vendim pa asnjë arsye, pa gjykim, dëgjim dhe shqyrtim vendimi nga Kryesia.

Ish presidenti i ka quajtur banditë ordinerë dhe mjeranë ata që kanë shkarkuar Qurkun.

?Kush janë këta që shkarkojnë Sekretaren e Degës së Sarandës, pa asnjë arsye, pa kurrfarë legjitimiteti statutor, pa kurrfarë gjykimi, dëgjimi, shqyrtimi e vendimi të Kryesisë. Ju them unë se kush jeni ju.

Jeni ca banditë ordinerë !Mjeranë vulgarë që nuk keni as konceptet e turpit, moralit, formatit të ekzistencës së një humani.

Ju nuk keni asnjë element ku të krahasoheni me një zonjë të nderuar që i jep dinjitet familjes së saj, qytetit të Sarandës, Partisë Demokratike, vetë kësaj shoqërie.

Por unë po ju nënvizojë veç një element dallues tuajin me të. MORALIN ! I saji shkëlqen, juaji kutërbon !

Demokratët do ta ringrenë Partinë Demokratike, sepse do të shpëtojnë Shqipërinë ! ???, shkruan Nishani./ CNA.al

Nuk mori pjesë në mbledhjen e kryesisë/ Shkarkohet sekretarja e degës së PD Sarandë

Lajmet e fundit nga