LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Këtu ekziston vullneti mafias”/ Berisha me tone të forta para grave: Hipokritët ju mashtrojnë

21 Nëntor 2021, 16:39, Politikë CNA
“Këtu ekziston vullneti mafias”/ Berisha me tone të forta

Lideri historik i demokratëve, Sali Berisha nga Foltroja me gratë e LDGSH ka vënë theksin tek Reforma në Drejtësi, duke e konsideruar si pseudoreformë të turpshme.

?Ky pushtet është nakoshtet.

Në këtë pushtet, nuk ka vend për liri. Ata hipoktritë që flasin për reformë të drejtësië, ju mashtojnë ju. Ajo ishte pseudoreforma më e turpshme në historinë e një vendi.

A e ndërtuan me Gjykatën Kushtetuese, cfarë ndodh me vendimet e saj! 3 vite në rezistencë dhe protestën më të fuqishme, artistë dhe qytetarë mbrojtën teatrin të cilin e shembën me një ligj.

GJK anulloi ligjin, riktheu truallin e teatrit ministrisë së Kulturës. Por ccfarë bënë në krye të qeverisë?

Nuk pyesin më për ligj e asgjë. Këtu egziston vetëm vullneti mafies.

Të gjithë shqiptarët pritën nga vetingu tu jepte atyre gjykatësit e Prokurorët e denjë që meritonin?, tha Berisha./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga