LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foltorja e Gruas/ Berisha: Inkurajim i jashtëzakonshëm

21 Nëntor 2021, 16:30, Politikë CNA
Foltorja e Gruas/ Berisha: Inkurajim i jashtëzakonshëm

Lideri historik, Sali Berisha në Foltoren e Lidhjes Demokratike të Gruas, shprehu mirënjohjen e tij të thellë ndaj mbështetjes së vajzave e grave.

Ai theksoi se kjo mbështetje është një inkurajim i jashtëzakoshëm dhe një garanci për një udhëtim të suksesshëm përpara.

?Përulem para jush me nderimin më të madh, para anëtareve të LDG dhe të PD-së. Mirënjohja ime është e pakufijshme ndaj jush sepse me përfaqësuesen tuaj të zgjedhur, Vokshin, ju ishit ato që mbështetët lëvizjen për një PD më të bashkuar, më të fortë, më të hapur, mbështetët Foltoren që në ditën e parë të ideimit të saj. 

Une dua tu garantoj që kjo mbështetje ka qenë një inkurajim i jashtëzakoshëm për mua, garanci për një udhëtim të suksesshëm, përpjekje të suksesshme. Vjen sot në këtë ditë si revolucioni më I fuqishëm që ka njohur Shqipëria. 

Dy muaj më parë ne të gjithë ishim në një greminë, pasi humbëm në mënyrë të pamerituar dhe njeriu që premtoi se tani beteja filloi, kreu një akt epic pabesie, kreu një akt të pashembullt në historinë 301 vjecare të pluralizmit. I dha një shtytje rrokullisjes së pamerituar të forcës sonë politike. 

Dy muaj më parë ne po rrokulliseshim. Qindra mijëra votues shprehën pendesën pse votuan PD-në?, theksoi Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga