LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Transaksionet kriminale të Bashës/ Martin Henze publikon dokumentet

21 Nëntor 2021, 13:43, Politikë CNA
Transaksionet kriminale të Bashës/ Martin Henze publikon dokumentet

Martin Henze, ka lëshuar akuza ndaj kreut të PD-së në largim Lulzim Basha.

Ai ka publikuar dokumentet e transaksioneve që ai i quan kriminale të lobimit në SHBA.

Gjithashtu, këshilltari  Henze e akuzon Bashën për bashkëpunim me rusët dhe serbët.

?Një lider opozitar, si Basha, që kryen transaksione kriminale në SHBA, në prapaskenë Rusët, është partner, është partnet, serbët dhe rusët, që nuk zbatojnë kushtetutën, ligjet, shpif për anëtarët e opozitës, është anti-amerikan, anti-BE, anti-shqiptar?, ka shkruar Henze në rrjete sociale./CNA.al

Lajmet e fundit nga