LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha paralajmëron Yuri Kim/ "Nuk do të shkelësh kurrë në zyrën time pa kërkuar falje"

21 Nëntor 2021, 16:44, Politikë CNA
Berisha paralajmëron Yuri Kim/ "Nuk do të shkelësh

Lideri historik i PD, Sali Berisha ka paralajmëruar ambasadoren e SHBA, Yuri Kim nga Foltorja e Gruas, se nuk do të mund të shkelë kurrë në zyrën e tij pa u kërkuar falje të gjithë demokrateve.

Deklaratës së saj se nëse fiton Berisha nuk do të japë dorë apo të trokasë në derë, Berisha i është përgjigjur:

?Dy fjalë dua ti them zonjës Ambasadore, e cila ajo më shumë se interesat e vendit të saj promovon politikën e Soros në Shqipëri dhe Ballkan. Në një dalje televizive u shpreh se po fitoi Berisha, nuk do ti jap dorën apo do të trokas në derë. Tani do ti përgjigjem para jush.

E nderuar zonjë, dera e Sali Berishës, si kryetar i PD-së, kryeministër apo çdo pozicion që të jetë do të jetë gjithmonë e hapur për ambasadoren apo ambasadorin e SHBA, me të vetmin kusht; në rast se ajo do të quhet Yuri Kim, në çfarë do lloj funksioni të jetë kurrë nuk do të shkelë në zyrën time pa u kërkuar ju të falur për barin që ju serviri.

Nuk jemi ne, gratë dhe burrat e barit. Ne jemi ata që kemi përmbysur diktatorin që u ofronte shqiptarëve bar. Këtë fyerje nuk ua ka bërë askush në 30 vite, ndaj u garantoj ju se ajo nuk do të shkelë në zyrën time pa u kërkuar falje ju?, tha Berisha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga