LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Ekzekutori Rama me padrino Soros”/ Berisha: Shpëtuam opozitën prej tyre

21 Nëntor 2021, 16:43, Politikë CNA
“Ekzekutori Rama me padrino Soros”/ Berisha: Shpëtuam

Lideri historik në fjalën e mbajtur gjatë Foltores me gratë e vajzat demokrate, ai hodhi akuza ndaj Ramës dhe George Soros,  si dy njerëz që tentuan të shkatërrojnë Partinë Demokratike.

Më tej ai shtoi se këtë gjë e penguin vajzat, gratë dhe çdo demokrat, si edhe vetë rikthimi i tij në politikë.

?Vetëm 6 % e qytetarëve besojnë se ia vlente kostoja e Reformës në Drejtësi. Vetëm 14 % e atyre që skanë votuar as PD-në as PS-në i besojnë kësaj reforme. 34 % asnjë besim. Jetojmë në narko shtet. 

Këto kanë një ekzekutor dhe ai është Edi Rama, por kanë patur një padrino dhe ky është George Soros. Denatyralizuan dhe narkuan një shtet nga interesi I tij kombëtar. Ne shpëtuam opozitën dhe secila prej jush duhet të ndihet krenare për punën që ka bërë.

Plani i fundit i tij ishte shkatërrimi I PD-së. Shëndërrimi I saj në një ministri të Edi Ramës. Natyrisht nuk kishte asnjë pengese përveç jush që kërkonit një opozitë të vërtetë dhe Sali Berisha të cilit ju I besonit. 

Edi Rama dhe padrino i tij e kishin të qartë që unë sdo pranoja kurrë një aleancë me PS-në, ajo do ishte një gjëmë për shqiptarët. Unë ua bëra të qartë gjatë fushatës elektorale. Menduan të më ndëshkonin?, deklaroi ish-kryeministri Berisha.

Lajmet e fundit nga