LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha tregon paturpësitë e Bashës/ “I thoshte ambasadores amerikane, dalim e flasim jashtë se na regjistron”

21 Nëntor 2021, 17:10, Politikë CNA
Berisha tregon paturpësitë e Bashës/ “I thoshte ambasadores

Lideri historik i PD-së, Sali Berisha ka treguar se Lulzim Basha ka bërë shumë gjëra të pabesueshme dhe të turpshme.

Nga Foltorja e Gruas, Berisha është shprehur se Lulzim Basha i thoshte ambasadores amerikane që të flisnin jashtë zyre, pasi sipas tij, Berisha kishte vendosur regjistrues.

?Kur ky i pabesë dhe pa dinjitet dhe u garantoj ju se dora dorës do të mësoni gjëra të pabesueshme për pabesitë e tij të turpshme.

Ky zotëri deklaronte të gjitha gafat e tij, mi ka imponuar Sali Berisha. Ju them këtu se burime zyrtare amerikane se i thoshte ambasadores të dalim nga zyra pasi Berisha më ka vendosur regjistrues, të flasim jashtë. Nuk ka asgjë këtu.

Unë nuk do të pranoja kurrë atë për mandat të tretë në krye të opozitës, do të gjeja mënyra të ndryshme të vija tek ju. Ne nuk mund të pranonim të bëheshim ministri e Edi Ramës?, u shpreh ish-kryeministri Sali Berisha./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga