LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Nuk njeh as normë as moral”/ Berisha-Bashës: Do të shndërrojmë në shoqatë me 11 dhjetor

21 Nëntor 2021, 16:56, Politikë CNA

Ish kryeministri Sali Berisha nga foltorja me gratë demokrate, ka paralajmëuar Lulzim Bashën për dorëheqjen e tij.

Me tone të forta Berisha tha se me atë moral që ai ka qëndon edhe për 18 vjet të tjera po ta lënë, por se në 11 dhjetor do ta shëndërrojnë në një shoqatë.

?Ne jemi përsëri në një betejë, kemi një njeri peng, asnjë normë morale dhe ligjore. Nuk jap dorëheqjen thotë. Është akt moral i njeritu të qytetëruar. Ti nuk e di çështë përgjegjësia morale e njeriut.

Je autor i katër disfatave njëra pas tjetrës. Jam i sigurtë që ti je i përgatit me këtë moral që ke edhe për 8 edhe për 18 vite të tjera po të la njeri. Por ne do të shëndërrojmë ty në një shoqatë me 11 dhjetor?, theksoi Berisha./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga